Akcja Daj Włos: Zmień wygląd i zrób coś innego dla innych..

Akcję "Daj Włos!" we współpracy z Fundacją Rak'n'Roll w Szkole Podstawowej w Potęgowie organizuje Szkolne Koło PCK.

29 maja uczennica naszej szkoły Aleksandra Jagielska udała się z opiekunem szkolnego koła PCK do zakładu fryzjerskiego w Słupsku w celu obcięcia włosów i przekazania ich na perukę dla osób leczonych chemioterapią. Ola jako jedyna osoba ze szkoły zdecydowała się na ten piękny gest -oddania włosów, po czym pani fryzjerka upięła jej ładną fryzurę, dostała podziękowanie od Fundacji za tak szlachetny czyn, następnie udałyśmy się na pizzę i lody.

Masz długie włosy? Chcesz się nimi podzielić z kobietami chorymi na raka?

Aktualnie w Polsce peruki z naturalnych włosów (zdecydowanie bardziej przyjazne niż te sztuczne) są tylko częściowo refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”, za którą stoi Fundacja Rak’n’Roll. Każdy, kto chce obciąć włosy, może przekazać je na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. - Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia - informują członkowie fundacji. 

Obecnie w akcję zaangażowanych jest ponad 600 salonów fryzjerskich z całej Polski. Od początku trwania projektu udało się dostarczyć peruki do prawie tysiąca kobiet. 

Pomóc może każdy, kto ma długie włosy (o długości co najmniej 25 cm) i chce oddać je na szczytny celi. Po akcji, włosy za darmo zostaną przekazane leczącym się kobietom. 

Zachęcam do udziału w tej akcji. Zainteresowane osoby proszę o zgłoszenie się do Pani Arlety Boyke lub bezpośrednio z salonem fryzjerskim który współpracuje z fundacją Rak’n’Roll.

                                                                                                          Arleta Boyke

Dodatkowe informacje