Wycieczka do Parku Miniatur i Parku Gigantów

W ramach projektu „ Nowoczesna Edukacja w Gminie Potęgowo” nasi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczkach do Kaszubskiego Parku Miniatur oraz Kaszubskiego Parku Gigantów - niezwykłego miejsca.

Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli zbiór siedemdziesięciu makiet w skali 1:25 - wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów z Kaszub, z Polski i ze Świata. Są to modele najbardziej znanych kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli.

Kaszubski Park Gigantów to miejsce gdzie młodzież zobaczyła gigantyczne modele przedmiotów, owadów, ptaków, ryb oraz innych obiektów. Wszystkie modele w parku zaskakują swoimi rozmiarami, dzięki czemu możemy poczuć się naprawdę mali. Poza owadami i przedmiotami codziennego użytku jest tu także samolot pasażerski w skali 1:1, świat krasnali oraz modele rozmaitych zwierząt mieszkających w lasach. Park Kaszubski Gracik to miejsce, w którym zgromadzono pojazdy Bajkowe i Filmowe w skali 1:1 - samochód Jasia Fasoli, samochód-pies z filmu “Głupi i głupszy” oraz Batmobil i wiele innych.

Na wszystkich wyjazdach pogoda dopisała.

Urszula Zamęcka

Dodatkowe informacje