Wycieczka do Teatru, Ratusza i Papugarni 

              28 marca 2018 roku uczniowie klasy: IVb, IVc i Va (w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypadał 27 marca) obejrzeli spektakl w Nowym Teatrze im. Witkacego, w Słupsku pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele”. To światowy bestseller literatury dziecięcej. Tytuł ten na stałe wszedł do repertuaru teatrów na całym świecie. Warto więc obejrzeć, aby przekonać się, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosię Geb-Geb ciągle myśli o jedzeniu. Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom z muzyką Jerzego Stachurskiego udaliśmy się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki.

           Następnie udaliśmy się do Ratusza, gdzie poznaliśmy historię budynku, przechodząc przez kolejne pietra na wieżę, odwiedziliśmy również salę konferencyjną, gabinet Prezydenta Słupska. Wycieczka zakończyła się wejściem na wieżę widokową.

          Po wizycie w Ratuszu spędziliśmy czas w Papugarni „Lora”. Na miejscu przywitały nas rozkrzyczane papugi. Niektóre dzieci po raz pierwszy widziały te ptaki na żywo. Mogliśmy je dotykać, karmić, głaskać. Ptaki siadały nam na rękach, głowach i ramionach. Bardzo im się podobały błyszczące rzeczy. Było to niezapomniane przeżycie dla nas wszystkich.

                Serdeczne dziękujemy Pani Lucynie Bagińskiej za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki do Słupska.

Organizatorzy: Pani Karolina Materek i Pan Mateusz Błażejewski

Dodatkowe informacje